Aktualności

05 styczeń 2018

Obowiązek meldunkowy w 2018 r.

Z pierwszym dniem roku weszła w życie nowela ustawy o ewidencji ludności. Zakłada ona rezygnację z planowanej wcześniej likwidacji obowiązku meldunkowego. Zamiast tego procedura meldunkowa została znacznie ułatwiona: będzie można zameldować się za pośrednictwem Internetu, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie.

Nowelizacja reguluje również przepisy związane z nadawaniem numeru PESEL cudzoziemcom. Od tej pory będą go dostawać wszyscy cudzoziemcy meldujący się na terytorium Polski na pobyt stały lub czasowy.

03 grudzień 2017

Spotkanie informacyjne z BKEP

29 listopada, w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej, odbyło się spotkanie informacyjne dla klientów BKEP z udziałem naszych ekspertów - pana Andrzeja Pawlaka i pana Tomasza Zawadzkiego. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o czekających nas w przyszłym roku licznych rewolucyjnych zmianach w regułach prowadzenia księgowości i działalności gospodarczej. Dziękujemy za liczne przybycie i za pożytecznie spędzony czas!

02 listopad 2017

Wykaz czynnych podatników VAT

Zgodnie z projektem zmian do ustawy o VAT, na stronie Krajowej Administracji Skarbowej ma pojawić się stale aktualizowany wykaz czynnych podatników VAT. Tym samym podatnicy zyskają możliwość sprawdzenia, czy ich kontrahenci są aktualnie zarejestrowani jako VAT-owcy, a także zweryfikować nazwę firmy, adres prowadzenia działalności, numery rachunków rozliczeniowych oraz daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia podatnika do rejestru VAT.

Podatnicy będą więc mogli prześledzić całą historię rejestracji kontrahentów do celów VAT. Ułatwi im to unikanie nieuczciwych firm biorących udział w wyłudzaniu podatku VAT, a jednocześnie uniemożliwi podatnikom zasłanianie się niewiedzą.

«123 ... »

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.